Výber autofólií

AKO VYBRAŤ TIE SPRÁVNE AUTOFÓLIE

Výber správneho typu autofólie záleží na vašich prioritách. Jednotlivé typy autofólií majú svoje jedinečné vlastnosti, ktoré nemôže dokonale ovládať každý. Preto je lepšie nechať si poradiť pri výbere. Pred samotným výberom by ste si mali zodpovedať nasledovné základné otázky:

1. Aký je hlavný účel aplikácie autofólie?

2. Ako dlho chcete, aby autofólie na aute slúžili a vyzerali dobre ?

Pokiaľ vám ide iba o vzhľad s krátkodobým využitím môžete sa poobzerať po farbených jednovrstvových alebo dvojvrstvových fóliách so životnosťou od 1 roka po 4 roky.

Ak vám však okrem dizajnu ide aj elimináciu slnečného tepla odporúčame sa zamerať na ďalšie autofólie vyššej kvalitatívnej úrovne ako sú hybridné fólie. Jedná sa o kombináciu farbených a metalických fólií. Farbené vrstvy fólie určujú je tmavosť a metalická vrstva zabezpečuje elimináciu slnečného tepla. Tento typ fólie má dlhšiu životnosť a záruku bežne od 4 rokov do 8 rokov.     

Najkomplexnejšou voľbou sú keramické autofólie, ktoré obsahujú zlúčeninu keramických častíc. Sú najviac odolné voči slnečnému žiareniu, vďaka čomu poskytujú vysoký výkon eliminácie prestupu slnečného žiarenia, dlhú životnosť a záruku 10+ rokov. Odporúčajú sa aplikovať najmä na autá, ktoré majú rádiovú a GPS anténu zabudovanú v skle auta a nie vyvedenú na streche auta. Keramické častice nerušia tento signál, čo sa môže stať pri metalických časticiach.      

Pri výbere by ste mali vziať do úvahy hlavnú funkciu auta, na ktoré chcete autofóliu aplikovať. Iné typy sú vhodné napríklad na podnikové dodávky a iné zas na luxusné limuzíny. Záleží aj na prostredí, v ktorom auto využívate a aj na tom, ako často ho využívate. Myslite samozrejme aj na správny pomer ceny a kvality. Niekedy je lepšie vybrať si o niečo drahšiu autofóliu, ak poskytuje záruku kvality a spĺňa väčšinu vašich požiadaviek. Toto všetko by ste mali zvážiť predtým, ako si vôbec autofóliu vyberiete.  Správny výber vám môže uľahčiť konzultácia s odborníkom, ktorú vám môžeme zabezpečiť. Po porovnaní autofólií a uvážení svojich priorít sa uistite, že montážna firma tento typ autofólií ponúka. V ponuke AB spoločnosti Autofólie Bratislava  nájdete všetky spomenuté druhy. Nemali by ste však zabudnúť aj na ďalšiu dôležitú vec.

 

Overte si pravosť

Dôležité je aj overenie týchto fólií na stránkach výrobcov, prípadne prezretie ich vzorkovníc. Hlavne pre porovnanie autofólií pri výbere. V prípade možnosti si overte aj to, či vám bude aplikovaná presne tá autofólia, o ktorú ste požiadali – rovnaká značka aj typ. Pre správnu identifikáciu môžete využiť originálne balenie fólie, v niektorých prípadoch vygravírované číslo priamo na fólii. Menšie firmy vám nemusia poskytnúť celé balenie, vtedy sa musíte spoliehať na Osvedčenie o technickej spôsobilosti autofólie

Seriózne firmy na osvedčení uvádzajú aj počet rokov záruky na autofóliu a aplikáciu. Týmto jasne preukazujú, že preberajú zodpovednosť za produkt, ktorý predávajú a používajú. Toto osvedčenie okrem iného obsahuje typ vozidla, ŠPZ alebo VIN vozidla, typ a názov autofólie, schvaľujúci orgán, značku typového schválenia a pečiatku s podpisom montážnej firmy. Všetky potrebné dokumenty vám AB spoločnosť Autofólie Bratislava poskytne. 

Keď ste si už vybrali vhodný typ autofólie a overili ste si aj jej pravosť a vlastnosti, mali by ste sa zamerať na správnu aplikáciu. Na to je najlepšie využiť skúsených odborníkov.

Kvalitná montážna firma

Výber kvalitnej montážnej firmy môže byť vo výsledku zložitejší ako výber samotnej autofólie. Základom sú kladné referencie – či už od priateľov alebo z internetu. Aplikácia je zložitou činnosťou, ktorú by mala vykonávať profesionálna firma so skúsenosťami. Samotnej aplikácii často predchádza konzultácia s profesionálom, kde si môžete nechať poradiť pri výbere autofólie. 

AB spoločnosť Autofólie Bratislava pracuje s kvalitným značkovým materiálom popredných svetových výrobcov Johnson Window FilmsSunTek3MWinFol a iné. 
Za viac ako 12 ročné pôsobenie v oblasti lepenia fólií sme nadobudli zručnosť, ktorá je pri aplikácií tak potrebná. Štúdium v spojení s praxou nám poskytlo množstvo odborných znalostí o vlastnostiach materiálov a ich správaní. 

Okrem kvalitne a bezchybne odvedenej aplikácie vám poskytneme aj poradenstvo či aplikáciu fólií priamo v pohodlí vášho domova. Samotná montáž autofólií je prevádzaná špičkovou technológiou, pri ktorej nie je nutné rozoberanie interiéru vášho vozidla. 
AB spoločnosť Autofólie Bratislava je teda ideálnym partnerom pre tých, ktorí sa o svoje vozidlo starajú a chcú pre neho aj seba to najlepšie! 

U nás sú v ponuke rôzne typy autofólií a my vám ich výber uľahčíme. Vyberte si správne a benefity autofólií ihneď pocítite na vlastnej koži.

Častý príklad nekvalitných materiálov a neprofesionálnych firiem: