OCHRANA LAKU A KAROSÉRIE

Keď investujete do auta, rozhodne to nie sú malé financie. Ak chcete udržať krásu vášho auta,  je dôležité starať sa o svoje vozidlo a neustále myslieť na jeho ochranu. Škrabance a odreniny od kamienkov či iných nástrah na cestách môžu karosériu poškodiť,  a to je niečo, čo nikoho nepoteší. Ochranné fólie na karosérie majú úžasnú možnosť auto a jeho karosériu ochrániť a vylepšiť jej vzhľad.

Prečo ochranné fólie na auto?

Dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre ochranné fólie je hneď niekoľko. V prvom rade veľmi účinne chránia lak karosérie auta, čo priamo vplýva na jeho príťažlivý vzhľad aj po dlhšom čase. Auto si tak uchováva vzhľad novoty a udržiava si svoju hodnotu. Môžete to využiť v prípade budúceho predaja vozidla.

Aj keď je ochranná fólia karosérie na aute takmer neviditeľná, vozidlo ochráni naozaj dostatočne! Chráni nielen farbu, ale je to aj vhodná ochrana autolaku. Kamienky, soľ, krúpy a rôzne uvoľnené predmety na cestách, vtačí trus, konáre od stromov, poškodenia od dverí pri tesnom parkovaní a mnoho ďalších sú dennými nástrahami, ktoré poškodzujú lak a krásu karosérie. 

Človek si to ani neuvedomuje, ale často si karosériu poškodíme sami bežnými činnosťami a predmetmi. Napríklad pri nakladaní kufrov, kočíkov, iných predmetov veľa krát nemôžeme byť pozorní a hneď je nejaký ten škrabanec na svete. Alebo obyčajné otváranie dverí keď prstienkami, hodinkami, či dokonca nechtami denno-denne škriabeme lak pod kľučkami. 

Nástrah je veľa a ochranné autofólie karosérie vám pomáhajú sa s nimi vysporiadať. 

Ochranná fólia
Kvalitné materiály od popredných svetových výrobcov majú vynikajúce vlastnosti, ktoré významne prispievajú k ochrane a zachovaniu krásneho vzhľadu auta.

Benefity ochranných fólií na auto

Ochrana laku a farby karosérie

Vďaka pevnému a pružnému materiálu je karoséria výrazne chránená pred poškodením od väčších ale aj menších predmetov, nárazov a škrabancov.

Samoregeneračná schopnosť

Malé škrabance a odreniny sa buď odstránia samé pôsobením slnečného tepla, alebo jednoduchým spôsobom pomocou horúcej vody alebo teplovzdušným fénom.

Samočistiaca schopnosť

Hydrofóbny povrch bráni zachytávaniu vody a špiny vďaka čomu je umývanie menej časté a jednoduchšie.

Krajší vzhľad vozidla

Ochranné autofólie sa vyrábajú v rôznych prevedeniach. Vysokolesklé prevedenie môže oživiť vzhľad staršieho laku. Satin alebo matné prevedenie zachová podobnú farbu, ktorú zmatní a vytvorí športovejší vzhľad.

Aplikácia ochrannej fólie

Typy ochranných fólií s ktorými pracujeme

Ochranná fólia na auto Johnson Paint Protection ( JPP )

Ochrannú fóliu Johnson Paint Protection ( JPP ) tvorí špeciálny priehľadný film potiahnutý lepidlom, aby dokonale ochránila vašu karosériu. Pýši sa nielen efektívnou ochranou farby, ale aj schopnosťou samostatnej opravy a jednoduchou inštaláciou. Táto fólia okrem iného chráni aj pred externými vplyvmi, akými môžu byť škrabance od iných vozidiel, odrazy kamienkov, UV žiarenie či čistiace kefy na umyvárkach. V prípade poškriabania sa zregeneruje pri bežnej teplote alebo s použitím teplej vody. Vďaka antiadhezívnej zložke, ktorú vrstva JPP obsahuje sa  ľahko sa čistí a bráni špine a prachu, aby sa dostali až k farbe. Vyrába sa v dvoch prevedeniach hrúbky 152 a 200 mikrónov. Výber vhodnej hrúbky záleží od cieľa použitia, čo znamená ako napríklad často jazdíte, aké vzdialenosti v akých rýchlostiach, alebo či auto používate aj na cesty do lesa, kde hrozí poškriabanie od konárov a ďalšie možné nástrahy. Radi Vám poradíme s vhodným výberom.

Ochranná fólia Winfol PPF

Ochranná fólia na auto 3M Scotchgard Pro Series 200 Gloss

Dokonale priehľadná polyuretánová ochranná fólia 3M Scotchgard Pro Series 200 Gloss od známeho výrobcu 3M je unikátnym produktom. Je odolná voči škvrnám a škrabancom,  žltnutiu, ochráni farbu vozidla a zároveň pôsobí aj ako ochrana laku. Okrem toho má schopnosti samostatnej regenerácie, pýši sa vysokou odolnosťou a jednoduchou údržbou. Je výsledkom dlhoročným výskumov a pozorovaní, a tak patrí k špičke na trhu. Výhodou je aj jej prípadné bezpečné odstránenie a to, že nepoškodí farbu ani karosériu. Aplikovať sa môže na celý povrch vozidla, alebo len na časti najviac ohrozené mechanickým poškodením, ako sú blatníky, nárazníky, bočné zrkadlá, hrany, kapotu a svetlomety. Táto ochranná fólia je ideálnou voľbou pre všetky typy vozidiel, vrátane motocyklov či štvorkoliek. V kombinácii s car wrap fóliami 3M sa vaše vozidlo môže stať dizajnovým skvostom.

Ochranná fólia 3M

Ochranná fólia na auto XPEL ULTIMATE PLUS / STEALTH

Sme hrdí, že vám v rámci sortimentu ochranných fólii môžeme ponúknuť aj najnovšiu špičkovú ochrannú autofóliu XPEL ULTIMATE tretej generácie s NANO povrchovou úpravou. Ide o  autofóliu vyrobenú z najmodernejšieho polyuretánového materiálu s hydrofóbnym náterom, ktorý odpudzuje vodu a uľahčuje tak čistenie od mušiek a iných nečistôt. Samozrejmosťou je jej regeneračná schopnosť, ktorá zaručuje zmiznutie škrabancov pri použití horúcej vody. Určite oceníte aj to, že vám nikdy nezožltne. Výrobca garantuje životnosť až 10 rokov. Je len na vás, či svojmu štvorkolesovému miláčikovi doprajete lesklý alebo matný vzhľad v podobe XPEL ULTIMATE alebo STEALTH satin/matte.

Ochranná fólia Winfol PPF

Ochranná fólia na auto WinFol PPF NANO

Už samotný názov prezrádza, na čo je zameraná. Ide o výsledok prelomovej technológie, ktorá ponúka jedinečnú a neviditeľnú ochranu farby a ochranu karosérie pred kamienkami, soľou, hmyzom, chemikáliami a iným odpadom na cestách. Veľkou prednosťou je ochrana proti korózii. Poteší aj schopnosťou samostatnej regenerácie. Fólia WinFol PPF NANO je odolná voči prasklinám a ideálna pre použitie na najviac ohrozených častiach ako sú kapoty, nárazníky, blatníky, stĺpiky, prahy, hrany dverí, predné svetlá či spätné zrkadlá. Pýši sa vysokým leskom, čo dodá vozidlu originálny nádych. Táto ochranná fólia je veľmi dobre tvarovateľná, preto je jej inštalácia jednoduchá. Všetky tieto výhody, vrátane dlhej životnosti určite ocení každý milovník áut. Výrobca garantuje životnosť až 10 rokov. Vybrať si môžete lesklý alebo matný vzhľad v podobe WINFOL PPF NANO alebo Satin/Matte.

Ochranná fólia SunTek

Prečo si vybrať AB spoločnosť Autofólie Bratislava?

1.

Aplikácia ochranných autofólií je detailná práca, ktorá si vyžaduje prax, zručnosť, presnosť a čas. Jedná sa o prácu, ktorej výsledkom má byť čo najlepšia ochrana laku karosérie a teda pri práci musíte byť precízni, aby nedošlo k poškodeniu karosérie. Celý proces musí byť dôkladný od samého začiatku. Príprava povrchu si vyžaduje detailné umytie, odstránenie nečistôt, odmastenie a dekontamináciu povrchu.  Je to dôležite, aby sa fólia čo najlepšie priľnula na povrch. Samotná aplikácia musí byť čo najprecíznejšia, čo si vyžaduje zručnosť, prax a čas, aby výsledok bol perfektný.

2.

V našej spoločnosti sme prešli viacerými školeniamispolupracujeme s rôznymi inými firmami s ktorými si vzájomne vymieňame skúsenosti a pomáhamepracujeme len so špičkovými materiálmi, ktoré máme rokmi overené. Za sebou máme množstvo čiastkových polepov, ako aj polepov celých karosérií.

3.

Aplikovanie ochrannej fólie je možné prakticky na akékoľvek miesto karosérie – podľa vašich požiadaviek a špecifikácií. Najohrozenejšími časťami sú svetlometypredný nárazník, predná kapota, spätné zrkadlá, lemy blatníkov a dverí, ale aj okolie kľučiek či nakladacia plocha kufra.

 
4.

Ak napríklad najviac využívate rýchlostné komunikácie, odporúčame ochrániť najmä prednú časť vozidla. Pri parkovaní na sídlisku je ideálnym riešením aplikovanie autofólie po bokoch. Komplexné riešenie ponúka aplikácia ochrannej fólie na celú plochu vozidla.

 
 
Ochrana laku a karosérie - Kit.č.1
Kit č.1

(kapota)

250€ - 400€

Ceny sú bez DPH

Ochrana laku a karosérie - Kit.č.2
Kit č.2

(nárazník + 2ks blatníky)

400€ - 650€

Ceny sú bez DPH

Ochrana laku a karosérie - Kit.č.3
Kit č.3

(kapota + predný nárazník)

500€ - 700€

Ceny sú bez DPH

Car Wrap | Autofólie Bratislava
Kit č.4

( kapota + nárazník + blatníky + svetlomety + A stĺpiky + spätné zrkadlá + pás nad čelné sklo )

950€ - 1250€

Ceny sú bez DPH

Ochrana laku a karosérie - Kit.č.5
Kit č.5

(kapota + nárazník + blatníky + sp. zrkadlá + strecha + spod. podbeh)

1550€ - 2000€

Ceny sú bez DPH

Ochrana laku a karosérie - Kit.č.6
Kit č.6

(celé auto)

3000€ - 4500€

Ceny sú bez DPH

Autofólie Bratislava –  AB spoločnosť je spoľahlivým partnerom ochrany vašich okien a áut pred teplom, svetlom, kamienkami a drobnými škrabancami. Používame overené materiály najmä od svetového výrobcu s dlhoročnou tradíciou Johnson Window Films. V prípade požiadavky vieme zabezpečiť a pracovať aj s fóliami od ďalších výrobcov ako 3M, SunTek, Hanita, Avery Dennison, Global Window Films, XPEL a iných.

Zabezpečíme všetko, čo vaše auto potrebuje: namontujeme autofólie , aplikujeme carwrap, postaráme sa o ochranu laku a karosérie a dodáme nové autopoťahy na mieru značky Individual. Krajší vzhľad a vyššiu ochranu vašej budovy vám zabezpečia naše okenné fólie. (viac na uvfoil.sk)  Chcete aj vy poskytovať služby v oblasti autofólií? Poskytujeme tiež školenia aplikácie autofólií.

Všetky novinky, zľavy a súťaže, ktoré pre vás pripravujeme, nájdete aj na našom profile v sieti Facebook a taktiež v rámci služby Google Moja Firma . Naše referencie spravujeme v spolupráci s zariadim.sk

Zarezervujte si termín vašej inštalácie autofólií alebo konzultácie ostatných služieb z pohodlia vášho domova hneď teraz. 
 

Fotogaléria- Ochrana laku a karosérie