TYPY AUTOFÓLIÍ

AB spoločnosť Autofólie Bratislava 

s viac ako 13 ročnými skúsenosťami aplikáciou okenných autofólií a s prácou s rôznymi typmi autofólií od svetových výrobcov sme sa rozhodli pre používanie jednej značky Johnson Window Films, ktorá spĺňa najvyššie kritéria a najnovšie trendy. Pre túto značku sme sa stali výhradným distribútorom na Slovensku. V prípade požiadavky vieme zabezpečiť a pracovať aj s inými svetovými značkami ako SunTek, 3M a WinFol. Ide o  výber tých najlepších autofólií zo sveta, ktorých kvalita je overená dlhoročnou tradíciou.

Avšak, pri výbere správneho typu zákazník na pohľad nerozozná rozdiel medzi jednotlivými typmi okenných autofólií. Na vzorkovníkoch takmer všetky vyzerajú rovnako, či sa jedná o keramické, hybridné alebo farbené autofólie. Čierna ako čierna. Rozdiel sa ukáže až po určitej dobe používania. Pri výbere sa preto zákazník musí spoľahnúť na dôveryhodnosť informácii prezentovaných montážnou firmou. 

Autofólie | Autofólie Bratislava
Existuje niekoľko pravidiel, ktorých by sa mal zákazník držať pri výbere a pred objednaním na aplikáciu autofólií na sklá automobilu:

Požadovať preukázanie typu autofólie

- najlepšie pomocou originálneho balenia a poskytnutej záruky podľa daného typu. Menšie firmy, alebo v prípade špeciálnych fólií, ktoré sa bežne neaplikujú, nemusia mať montážne firmy originálne balenie z dôvodu zakúpenia len niekoľkých metrov. V tomto prípade odporúčame sa spoľahnúť na certifikát, osvedčenie vydané k aplikovaným fóliám a najmä na uvedenú záruku.

K aplikovanej autofólii musíte obdržať Certifikát

Čo je vlastne osvedčenie o technickej spôsobilosti autofólie. Osvedčením sa totiž preukazujete pri kontrole príslušníkmi polície a technickej kontroly STK. Osvedčenie musí obsahovať: typ vozidla, ŠPZ alebo VIN vozidla, typ autofólie, schvaľujúci orgán, značku typového schválenia vydaného ministerstvom a pečiatku s podpisom montážnej firmy.

Seriózne montážne firmy uvádzajú na certifikáte, osvedčení aj prezentovanú záruku na autofólie.

Toto osvedčenie musí byť vydané a odovzdané zákazníkovi pri každej aplikácii autofólií na sklá automobilu. Informácia o záručnej dobe môže byť uvedená prípadne aj na doklade o zaplatení. My v spoločnosti AB spoločnosť s.r.o. Autofólie Bratislava si za svojou prácou a použitým materiálom stojíme, a preto záruku na certifikátoch uvádzame.

Kategórie autofólií

Keramické autofólie

Najvyspelejšia technológia nano-ceramic.  Keramické častice sú najodolenejšie voči slnečnému žiareniu a najlepšie eliminujú slnečné teplo. Dokonca ich odolnosť a výkon eliminácie slnečného tepla je vynikjúci aj pri najsvetlejších odtieňoch.  Veľkou výhodou je aj, že nerušia GPS a rádiový signál ( v prípade že anténa je zabudovaná v skle auta ).   

Pri výrobe keramických autofólií je použitá inovatívna metóda nano-ceramic, pri ktorej sa používa Nitrid Titán. Táto zlúčenina je veľmi tvrdým a odolným keramickým materiálom, ktorý ma ešte lepšie redukčné vlastnosti ako kovové čiastočky.

Keramické autofólie sa tak pýšia špičkovou odolnosťou, dlhou životnosťou, vysokým odrazom slnečného tepla a navyše aj jedinečným a príťažlivým dizajnom. Odtieňové možnosti týchto fólií sú veľmi široké a aj tie svetlé odrážajú až 32% slnečného žiarenia. Keramické častice nie sú vodivé a prí inštalácii do automobilov so zabudovanou anténou v skle nerušia rádiový a ani GPS signál. 

Až 10-ročná záruka je zábezpekou toho, že dostanete naozaj kvalitný a špičkový produkt.

Keramické autofólie

Hybridné autofólie

Hybridné autofólie sú spojením farbených autofólií a metalických autofólií. Zobrali si to najlepšie z oboch, a tak ponúkajú vysoký výkon eliminácie, redukcie slnečného žiarenia a príťažlivý vzhľad v jednom. Sú efektívnou a kompletnou voľbou za vynikajúcu cenu. Tento typ okenných autofólií je najpoužívanejším typom s dlhoročným  skúsenosťami a veľkým množstvom spokojných zákazníkov. Na tieto autofólie poskytujeme 7 ročnú záruku . Zo skúseností však vieme, že jej životnosť je viac ako 10 rokov.   

!!! Upozornenie !!! 
Menej kvalitné okenné autofólie s menšou vrstvou metalických častíc majú nižší výkon odrazu slnečného žiarenia, menej rokov záruky a životnosti.

Hybridné autofólie

FarbEné autofólie

Farbené autofólie patria k obľúbeným doplnkom auta a majú priamy podiel na jeho vzhľade. Delia sa na jednovrstvové a dvojvrstvové. Redukcia slnečného žiarenia u jednovrstvových farbených autofólií je nízka, a preto majú tieto okenné fólie krátku záruku – 2 až 3 rokyDvojvrstvové fólie sa skladajú až z dvoch farbených polyesterových fólií, čím je umocnená ich schopnosť redukovať slnečné žiarenie. Majú až 5-ročnú záruku.    

Pri výrobe týchto okenných autofólií je do nich pridané farbivo akejkoľvek farby, čo poskytuje skoro nekonečné možnosti skrášlenia vášho auta. Slnečné teplo pohlcujú a do interiéru ho vpúšťajú iba vtedy, keď sú nim už naplnené. Aj kvôli tomu sa odporúča auto parkovať najmä v tieni alebo v garáži, čo okrem iného zvýši aj ich životnosť. Tieto okenné fólie oproti keramickým či metalickým redukujú žiarenie menej efektívne, a to približne o 20%. Ich životnosť, farebná stálosť sú v porovnaní s ostatnými typmi tiež na nižšej úrovni. Vzhľad a cena farbených autofólií sú však ich najväčšími pozitívami a rozhodne stoja za zváženie.  

Farbené autofólie

Autofólie Bratislava –  AB spoločnosť je spoľahlivým partnerom ochrany vašich okien a áut pred teplom, svetlom, kamienkami a drobnými škrabancami. Používame materiál od popredných svetových výrobcov s dlhoročnou tradíciou: Johnson Window FilmsSunTekHanita3MHexis a Winfol

Zabezpečíme všetko, čo vaše auto potrebuje: namontujeme autofólie, aplikujeme carwrap, postaráme sa o ochranu laku a karosérie a dodáme nové autopoťahy na mieru značky Individual. Krajší vzhľad a vyššiu ochranu vašej budovy vám zabezpečia naše okenné fólie. (viac na uvfoil.sk)  Chcete aj vy poskytovať služby v oblasti autofólií? Poskytujeme tiež školenia aplikácie autofólií.

Všetky novinky, zľavy a súťaže, ktoré pre vás pripravujeme, nájdete aj na našom profile v sieti Facebook a taktiež v rámci služby Google Moja Firma. Naše referencie spravujeme v spolupráci s zariadim.sk

Zarezervujte si termín vašej inštalácie autofólií alebo konzultácie ostatných služieb z pohodlia vášho domova hneď teraz. Cena autofólií sa líši od typu fólie a kategórie automobilu, pozrite si náš cenník autofólií.